Social Icons

22 Şubat 2014 Cumartesi

Pazar Keşifleri: Brew Coffeeworks


Hafta içi Eminönü'ne işiniz düşmez; düşüyorsa zaten çoktan bahsedeceğim yeri keşfetmişsinizdir; o yüzden yazıyı dikkate almanıza gerek yok.  Bir pazar sabahına Karaköy tarafında güzel bir kahvaltıyla başladıysanız; bu keyfi taçlandırmak için Galata Köprüsü'nden geçip Eminönü'ndeki Brew Coffeeworks'da güzel bir kahve içebilirsiniz.
İkisi Güney Afrikalı; biri Türk; biri de İsviçreli; 4  ortağın kurduğu son derece güzel bir kafe burası. Legacy Otel'in hemen altında yüksek tavanlı, Osmanlı döneminde kalma tarihi bir yapı. Karşılıklı duvarlarında; binanın mimarı Mimar Kemalettin'in ve ressam Osman Hamdi Bey'in resimleri bulunuyor. Kafenin Asya-Avrupa ve Afrikalı ortaklara  ait olduğunu, duvarlarındaki doğu-batı motiflerinden anlayabiliyorsunuz. Kafenin logosu bu 4 ortağı temsil ediyor.İşin mutfağında; kahve işini iyi bilen 2 İspanyol ve 1 Güney Afrikalı çalışıyor; kahveler günlük kavruluyor.
Ne içeceğiniz hakkında bir fikriniz yoksa; garsonlar size yol gösteriyor. Sert-yumuşak ne istediğinize göre güzel bir öneri yapıyorlar.
Ne içerseniz için; kahvaltı sonrası çok güzel gidiyor..

Eğlenceli bir wesitesi de var: http://www.brewcoffeeworks.com/website/turkce/brew-hakkinda/
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder